Skolebestyrelsen.


Nørre Aaby Realskole ledes af en bestyrelse på 7 medlemmer. De 5 medlemmer vælges af og blandt Nørre Aaby Realskoles forældrekreds. Formand for bestyrelsen for skolens vuggestue/børnehave er fast medlem af skolens bestyrelse. Derudover udpeger bestyrelsen et 7. medlem for et år af gangen.

Formand

Carina Dyekjær Finseth

Forældrerepræsentant

Koesmosevej 27, Kauslunde

5500 Middelfart

Mobil 2080 8012

carina.finseth@gmail.com

Næstformand

Sidsel Kofoed

Forældrerepræsentant

Lærkevænget 7

5592 Ejby

Telefon 6441 9417

Mobil 4045 4612

sidsel@kofoed.dk

Formand for bestyrelsen for vuggestue/børnehave

Lajla Jakobsen

Forældrerepræsentant

Birkevej 10

5580 Nørre Aaby

Mobil 3030 6071

lajla.jakobsen@hotmail.com

Bestyrelsesmedlem

Camilla Gitz

Forældrerepræsentant

Røjle Bygade 105

5500 Middelfart

Mobil 6064 8222

cpgitz@gmail.com

Bestyrelsesmedlem

Mia Sofie Ard Rasmussen

Forældrerepræsentant

Bøgevej 6

5580 Nørre Aaby

Mobil 2279 4840

mia-sofie@jubii.dk

Bestyrelsesmedlem

Albert Ejnar Kraaer

Forældrerepræsentant

Toftevangen 33

5591 Gelsted

Mobil 4024 3499

albert.ejnar.kraaer@rsyd.dk

Ledelsesrepræsentant

Flemming Schou Christensen

Røjleklintvej 31

5500 Middelfart

Mobil 2091 8230

vice@naar.dk

Ledelsesrepræsentant

Charlotte Borup Hansen

Vibyvej 25

5580 Nørre Aaby

Mobil 2093 3744

cb@naar.dk

Ledelsesrepræsentant

Carsten Krag

Koldinghuse Syd 10

5580 Nørre Aaby

Telefon 6442 1519

skole@naar.dk

Medarbejderrepræsentant

Claus Stokbæk

Søllestedvej 13

5620 Glamsbjerg

Mobil 2446 2059

cs@naar.dk

Medarbejderrepræsentant

Lone Bentholm

Strandgyden 16A

5466 Asperup

Mobil 2077 5722

lb@naar.dk

Suppleant

Nicky Skovgaard Christiansen

Koesmosevej 92, Kauslunde

5500 Middelfart

Mobil 2035 3165

nicky.christiansen@carlsberg.dk

Suppleant

Vivian Døssing

Margaardvej 84

5580 Nørre Aaby

Mobil 2126 6665

vivian.doessing@gmail.com