Bestyrelsen.


Nørre Aaby Realskole ledes af en bestyrelse på 7 medlemmer. De 5 medlemmer vælges af og blandt Nørre Aaby Realskoles forældrekreds. Formand for bestyrelsen for skolens vuggestue/børnehave er fast medlem af skolens bestyrelse.

Formand

Carina Dyekjær Finseth

Forældrerepræsentant

Koesmosevej 27, Kauslunde

5500 Middelfart

Mobil 6161 3109

carina.finseth@gmail.com

Næstformand

Sidsel Kofoed

Forældrerepræsentant

Lærkevænget 7

5592 Ejby

Telefon 6441 9417

Mobil 4045 4612

sidsel@kofoed.dk

Formand for bestyrelsen for vuggestue/børnehave

Lajla Jakobsen

Forældrerepræsentant

Birkevej 10

5580 Nørre Aaby

Mobil 3030 6071

lajla.jakobsen@hotmail.com

Bestyrelsesmedlem

Albert Ejnar Kraaer

Forældrerepræsentant

Toftevangen 33

5591 Gelsted

Mobil 4024 3499

albert.ejnar.kraaer@rsyd.dk

Bestyrelsesmedlem

Camilla Gitz

Forældrerepræsentant

Røjle Bygade 105

5500 Middelfart

Mobil 6064 8222

cpgitz@gmail.com

Bestyrelsesmedlem

Martin Harder Nansen

Forældrerepræsentant

Kauslundevej 13

5500 Middelfart

Ledelsesrepræsentant

Carsten Krag

Koldinghuse Syd 10

5580 Nørre Aaby

Telefon 6442 1519

skole@naar.dk

Ledelsesrepræsentant

Charlotte Borup Hansen

Vibyvej 25

5580 Nørre Aaby

Mobil 2093 3744

cb@naar.dk

Ledelsesrepræsentant

Flemming Schou Christensen

Røjleklintvej 31

5500 Middelfart

Mobil 2091 8230

vice@naar.dk

Medarbejderrepræsentant

Claus Stokbæk

Søllestedvej 13

5620 Glamsbjerg

Mobil 2446 2059

cs@naar.dk

Medarbejderrepræsentant

Lone Bentholm

Strandgyden 16A

5466 Asperup

Mobil 2077 5722

lb@naar.dk

Suppleant

Mia Sofie Ard Rasmussen

Forældrerepræsentant

Bøgevej 6

5580 Nørre Aaby

Mobil 2279 4840

mia-sofie@jubii.dk

Suppleant

Nicky Skovgaard Christiansen

Koesmosevej 92, Kauslunde

5500 Middelfart

Mobil 2035 3165

nicky@lillebaelt-byg.dk